WITRYNY I KREDENSY

witryna w stylu empirowym- Stara baśń

Artystyczna witryna, o unikatowym kształcie i rysunku rozłożystego, baśniowego drzewa nawiązuje wyglądem do staropolskich podań i legend, których akcja rozgrywała się w dawnych czasach na ziemiach plemienia Polan. Artyści–ebeniści zadbali o wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły mebla tak, by przybliżał on swą formą i wyrazem klimat starego boru. Patrząc na mebel, mogą Państwo niemal usłyszeć szumiące knieje i wprowadzić do swojego domu aurę tajemniczości i niezwykłej elegancji.

Dekoracja rzeźbiarska w stylu empirowym wykonana w dębowym drewnie przypomina rzeźbę w kamieniu, zaś posrebrzone detale nadają całości unikalnego charakteru. Wyjątkowe złagodzenie klasycznej formy mebla, gdzie pojawiły się delikatne, płynne linie, to prawdziwy majstersztyk sztuki meblarskiej. Niezwykłe drzewo zaklęte we wnętrzu witryny oraz oryginalne nogi w formie zwierzęcych łap, skupią na sobie niejedno spojrzenie. Szklane listwy umieszczone w bocznych drzwiczkach, niczym kryształ rozpraszają promienie słońca tworząc przy tym zachwycający kolaż barw. Dolne, faliste frezowanie, podkreślone srebrzystym odcieniem, pięknie komponuje się z pozostałymi elementami w tej kolorystyce i uświetnia całą konstrukcję.

Stara baśń, to witryna, która  niewątpliwie będzie ozdobą zarówno klasycznie, jak i nowocześnie urządzonego salonu. Mebel idealnie sprawdzi się także w kuchni lub jadalni, jako miejsce do przechowywania ozdób, porcelany czy zastawy stołowej.

 Informacje szczegółowe

Wymiary: wysokość 182 cm, szerokość 123 cm, głębokość 46 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Historia Produktu

Metamorfozę Starej Baśni rozpoczęto w stolarni, gdzie zdemontowano poszczególne elementy mebla, wymieniono wszystkie zniszczone elementy oraz zaszpachlowano ubytki. Ubytki okleiny zostały uzupełnione, wymieniono także szyby w drzwiczkach oraz szklane półki. Dodano listwy mocujące proste oraz w łuku, w celu zachowania stabilności konstrukcji mebla. Następnie mebel pomalowano lakierem podkładowym i zmatowiono papierem ściernym. Wierzchnia warstwa witryny została pokryta farbami akrylowymi (Flugger, Chromacryl, Jeger Antic), następnie pomalowana farbami Autentico Vintage. Całość polakierowano połyskującym lakierem do drewna bsc syntilor. Na koniec wszystkie elementy zostały ponownie zmontowane, zaś okucia (zawias taśmowy, klucze i zamki) zostały naprawione i wymienione.

Kapon firmy Domalux (lakier podkładowy) posiada Atest Higieniczny. Atesty potwierdzają też, iż jest to produkt hipoalergiczny, nie powodujący uczuleń. Farby Firmy Flugger posiadają oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że ich stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Farby i woski Autentico mają obniżoną zawartość VOC. Są to produkty organiczne i przyjazne środowisku. Lakier firmy Syntilor jest produktem posiadającym certyfikat Ecolabel (minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko).