WITRYNY I KREDENSY

stylizacja witryny – Wytworna elegancja

Stylowa ludwikowska witryna to wyraz klasycznej elegancji. Ręcznie odnowiony mebel może pochwalić się subtelnymi kwiatowymi wzorami. Ten drewniany mebel  to doskonały sposób na ekspozycję zastawy stołowej, domowej kolekcji porcelany czy rodzinnych pamiątek. Mebel sprawdzi się w salonie, jadalni lub pokoju dziennym.

Wytworna elegancja została wystylizowana na specjalne zamówienie klienta. Mebel przyciąga wzrok giętką linią frontu i naturalną barwą drewna, która przywodzi na myśl ciepło, ład i harmonię w domowego zacisza. Wyjątkowe złagodzenie klasycznej formy mebla, gdzie pojawiły się delikatne, płynne linie, to prawdziwy majstersztyk sztuki meblarskiej. Dolne, faliste frezowanie pięknie komponuje się z pozostałymi elementami witryny w tej kolorystyce i uświetnia całą jej konstrukcję.

Wytworna elegancja została wzbogacona o piękne dekoracje w postaci ręcznie malowanych wzorów ozdabiających dolną część mebla. Motyl nawiązuje do często wykorzystywanego w snycerstwie motywu muszli w połączeniu z kwiatowymi dodatkami, co pięknie współgra z esowatymi nogami nawiązującymi wyglądem do nóżek rodem z XVIII wieku.

Wymiary: wysokość 167 cm, szerokość 127 cm, głębokość nadstawki 34 cm, głębokość dolnej części 50,5 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Drewniana witryna wpisujące się w ramy stylu ludwikowskiego. Mebel został wystylizowany przez naszych rzemieślników i artystów-plastyków. Na początku witryna została rozłożona i oczyszczona, zdjęto także starą powłokę mebla. Następnie nasi stolarze wzmocnili konstrukcję witryny. Kolejny etap polegał na bejcowaniu mebla oraz namalowaniu farbami akrylowymi kwiatowych dekoracji.  Ostatnim etapem stylizacji było zabezpieczenie witryny lakierem do drewna Sayerlack.