WITRYNY I KREDENSY

ludwikowska biblioteczka - Voir moi

Dębowa biblioteczka, która może pełnić także funkcję witryny, to niespotykany mebel datowany na lata 1910-1930. Voir moi wpisuje się w ramy stylu ludwikowskiego, co doskonale obrazują kabriolowe nogi wzbogacone ręcznie wykonanymi rzeźbieniami w formie francuskiego symbolu – lilii heraldycznej. Dolny fartuszek mebla, dekorujący jego oskrzyniową konstrukcję, przybrał kształt pofalowanej linii będącej symbolem lekkości i finezji. Bez wątpienia największe wrażenie robią boczne drzwiczki biblioteczki, które tworzą swoiste dzieło sztuki. Ręcznie malowany wizerunek kwiatów w wazonie, został dopracowany w każdym calu. Malowidło otaczają drewniane dekory, wśród których znajduje się motyw fleu-de-lis. Delikatne kremowe tło florystycznych dekoracji idealnie współgra z kobaltowym odcieniem pozostałych części mebla. Wewnętrzne półki witryny otulone przez bawełnianą koronkę nawiązują swym charakterem do bielonych dworków, gdzie królował romantyczny nastrój.

Voir moi to niezwykle efektowny mebel, który umieszczony w salonie lub gabinecie doskonale wyeksponuje książkowe zbiory, które mają dla nas dużą wartość. Zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym wnętrzu, biblioteczka zyska miano najpiękniejszego mebla, który wprowadzi do wnętrza atmosferę w duchu pałacowego dworku.

Czas oczekiwania na wysyłkę mebla wynosi 3 tygodnie.

Informacje szczegółowe

Wymiary: wysokość 175 cm, długość 195 cm, głębokość 43 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Dębowa biblioteczka niczym to mebel, który dzięki pracy naszych rzemieślników oraz artystów-plastyków, otrzymał drugie życie. Proces stylizacji rozpoczął się w stolarni, gdzie rozkręcono wszystkie części mebla i zmyto jego politurę. Następnie zeszlifowano poszczególne części i wzmocniono konstrukcję biblioteczki. W pracowni rękodzieła, najlepsi specjaliści pomalowali Voir moi farbami akrylowymi Flugger, które posiadają oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że ich stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Na odpowiednio przygotowanej powierzchni artyści stworzyli wybitne dzieło w postaci ręcznie malowanych kwiatowych kompozycji przedstawionych w wazonach oraz ozdabiających wnętrze mebla. Każdy element malowidła został dopracowany z największą starannością i precyzją. Całość pokryto lakierem do drewna, aby zabezpieczyć nowy wizerunek Voir moi. Ostatnim etapem stylizacji było przymocowanie nowych okuć w kolorze złota.